Mała czy duża kasa fiskalna? Zobacz, czym kierować się podczas wyboru!

kasa-fiskalna

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz rozwijać swój biznes, czy może działasz już w branży od wielu lat – nowa kasa fiskalna; to zarówno wsparcie, jak i niezbędny element w prowadzeniu działalności gospodarczej. Wśród dziesiątek dostępnych obecnie na rynku modeli znajdziesz warianty online i offline, a także z możliwością obsługi dotykowej i tradycyjnej. Jakie aspekty powinny zadecydować o wyborze najlepszego wariantu oraz które funkcje są niezbędne dla wygodnego rozliczania transakcji w Twoim przedsiębiorstwie? Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź, na co należy zwrócić szczególną uwagę!

Spis treści

Szeroki wybór kas fiskalnych

Trudno jest w skrócie opisać wszystkie dostępne rodzaje oferowanych urządzeń wraz z ich zaletami. W asortymencie naszego sklepu znajduje się między innymi nowoczesna kasa fiskalna online czy klasyczny wariant jednostanowiskowy. Modele dające możliwość obsługi dotykowej, są świetnym rozwiązaniem dla sklepów pozwalających na samoobsługę. Sprzęty przenośne natomiast sprawdzą się świetnie w taksówkach, na parkingach czy w czasie wydarzeń terenowych, jak festiwale, koncerty czy jarmarki. Łatwo zatem zauważyć, że jeżeli planujesz zakup urządzenia po raz pierwszy, musisz rozważyć wiele aspektów prowadzonej działalności.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru kasy fiskalnej?

Spośród wielu cech, które trzeba przeanalizować, najważniejsze z pewnością będą wymiary sprzętu, rodzaj drukarki oraz połączenie z dodatkowymi urządzeniami. Znaczenie ma także wygoda obsługi. Kasa dotykowa świetnie sprawdzi się jako rozwiązanie samoobsługowe w marketach, podczas gdy biznesy oferujące specjalistyczne usługi mogą postawić na modele o prostszej budowie, które obsługiwane będą wyłącznie przez przeszkolonych pracowników. Dla wielu przedsiębiorców istotny będzie również koszt, dlatego warto rozważyć zakup na raty i wybrać model działający online.

Wielkość urządzenia

Choć w stacjonarnych sklepach najczęściej ten aspekt będzie bez większego znaczenia, to dla osób świadczących usługi na zewnątrz czy oferujących sprzedaż w mobilnych punktach doskonałym wyborem podczas zakupu kasy fiskalnej będzie niewielkie urządzenie przenośne. Odporne, wyposażone w akumulator oraz wodoodporną klawiaturę sprzęty świetnie sprawdzą się w niemal każdych warunkach. Jeżeli natomiast potrzebujesz czegoś solidnego i stabilnego, to wariant jednostanowiskowy czy systemowy będzie idealny. Te modele mogą zostać połączone z wagą, czytnikiem czy komputerem z dotykową wyszukiwarką produktów.

mala-kasa-fiskalna

Kasa dotykowa, a może tradycyjna?

W sklepie internetowym Madex możesz zapoznać się z wieloma rodzajami urządzeń i sprawdzić, które najlepiej sprawdzi się w Twoim biznesie. Być może poszukujesz sprzętu dla sieci lokali usługowych i gastronomicznych, gdzie liczy się szybkość? Wówczas najlepiej zaufać fiskalnej kasie dotykowej, która znacząco ułatwi pracę kasjerom, czy nawet pozwoli klientom na samodzielne składanie zamówień. Jeżeli jednak w ofercie znajduje się wiele produktów, to zdecydowanie lepszym wyjściem okaże się tradycyjny model wyposażony w klawiaturę do wpisywania kodów, czytnik oraz połączenie online z siecią wykorzystywaną w sklepie.

Kasa fiskalna – online oraz offline

Jednym z wariantów wartych rozważenia jest urządzenie z dostępem do sieci, dzięki czemu łączy się bezpośrednio z Centralnym Rejestrem Kas. Jej główna zaleta widoczna jest już podczas zakupu – można otrzymać dofinansowanie z Urzędu Skarbowego, dzięki czemu zakup znacznie mniej obciąża portfel przedsiębiorcy. Kasa fiskalna online może być zarówno przenośna, jak i stacjonarna, a dzięki połączeniu z internetem jest świetnym rozwiązaniem w marketach czy sklepach większych marek.

Szukasz kasy fiskalnej dla Twojego biznesu?

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Madex, w której z całą pewnością znajdziesz idealną kasę fiskalną dla swojej działalności. Warto przyjrzeć się specyfikacji konkretnych modeli oraz wybrać do nich przydatne dodatkowe urządzenia, pozwalające usprawnić prowadzenie transakcji i rozliczanie kosztów usług. Warianty online i offline, tradycyjne i umożliwiające obsługę dotykową, przenośne i stacjonarne – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki w asortymencie naszego sklepu. Zapraszamy do kontaktu i składania zamówień!

Shopping Cart