Co wziąć pod uwagę podczas wyboru terminala płatniczego?

terminal-platniczy

Z każdym rokiem Polacy coraz chętniej korzystają z możliwości płatności bezgotówkowych. W tej dziedzinie jesteśmy jednym z przodujących narodów. Dlatego warto wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i postawić na nowoczesny i niezawodny terminal kart płatniczych. Jak wybrać ten najlepszy? Decyzja zależy od wielu czynników, dlatego postaramy się przybliżyć najważniejsze aspekty tego rodzaju inwestycji. Zachęcamy także do zapoznania się z produktami dostępnymi w naszej ofercie, które pozwolą lepiej zapoznać się z parametrami konkretnych modeli.

Spis treści

Terminal płatniczy – niezbędne urządzenie w Twojej firmie

Choć w świetle prawa wymagane jest jedynie posiadanie kasy fiskalnej, to trudno zaprzeczyć, że terminal płatniczy jest koniecznością w każdej działalności prowadzącej każdego dnia handel z klientami. Wiele osób oczekuje, że będzie mogło zapłacić za towar lub usługę przy pomocy swojej karty kredytowej czy debetowej lub nawet w ramach płatności mobilnych. Aby wybrać odpowiednie modele, należy najpierw dokładnie określić profil działalności, a następnie zdecydować, jakie ułatwienia będą idealne dla odbiorców.

Polacy pokochali płatności bezgotówkowe

Trudno spierać się z liczbami, które od lat wyraźnie wskazują, że ponad połowa transakcji rozliczanych jest bezgotówkowo, a odsetek ten rośnie z każdym rokiem. Jeżeli więc nadal zastanawiasz się, czy warto zainwestować, to czas, aby zamiast tego pomyśleć, jak wybrać terminal płatniczy. Rozliczanie się jedynie za pomocą gotówki skutecznie odstrasza klientów czy nawet uniemożliwia im opłatę bez wizyty w bankomacie.

Wybór terminala płatniczego nie musi być wyzwaniem!

Tak samo, jak obsługa kart debetowych i kredytowych dla większości społeczeństwa jest już niezwykle prosta, tak i wybór terminala płatniczego może okazać się łatwy, jeśli tylko skorzystasz z porad, jakie przygotowaliśmy, aby ułatwić Ci zadanie. O czym zatem należy pamiętać?

Terminal stacjonarny albo mobilny

Zależnie od potrzeb prowadzonej działalności możesz zdecydować się na zakup terminala płatniczego stacjonarnego lub mobilnego. Aspekty, które mogą zadecydować o konkretnym wyborze to:

  • miejsce użytkowania – gdy wszystkie rozliczenia będą prowadzone w jednym miejscu to lepiej wybrać wariant stacjonarny, który jest znacznie trwalszy,
  • funkcjonalność – stacjonarny terminal kart płatniczych najczęściej może zaoferować więcej funkcji niż mobilny, np. drukarkę paragonów czy możliwość podłączenia do komputera i sieci firmowej,
  • koszt – mobilne wersje bywają tańsze, dlatego, jeżeli dysponujesz ograniczonym budżetem, lepiej zdecydować się na właśnie ten wariant,
  • serwis i naprawy – sprawdź, czy wybrany sprzęt ma dobrą obsługę posprzedażową, do której można zaliczyć dostępność części zamiennych i szybki serwis, gdy będziesz potrzebować pomocy.

Łatwo zatem zauważyć, że wybór konkretnego modelu jest indywidualną decyzją każdego przedsiębiorcy. Wiedząc jednak, jak wybrać terminal płatniczy, z pewnością jesteś w stanie określić, która wersja najlepiej odpowie Twoim wymaganiom. Rozważ wszelkie wady i zalety, a następnie przekonaj się, że znajdziesz u nas sprzęt, jakiego szukasz!

polska-bezgotowkowa-terminal

Terminal w ramach programu Polska Bezgotówkowa

Polska Bezgotówkowa to program rządowy, który ma na celu promowanie bezgotówkowych form płatności w Polsce. Warto wziąć udział w programie i umożliwić swoim klientom dokonywanie płatności bezgotówkowych. Wystarczy kupić terminal kart płatniczych spełniający wymagania programu. Musi on być zgodny z ustalonymi normami i zasadami. Powinien także obsługiwać co najmniej jedną z metod rozliczeń bezgotówkowych.

Kiedy już wybierzesz odpowiedni sprzęt, upewnij się, jeszcze przed zakupem, czy dzięki niemu kwalifikujesz się do programu, a także czy spełnia wszelkie przepisy, jakie obowiązują podczas rozliczania transakcji z klientami zarówno za pośrednictwem terminala kart płatniczych, jak i na zwykłej kasie fiskalnej.

Sprawdzone terminale kart płatniczych

Wysoka jakość oraz niezawodne działanie – to wszystko i jeszcze więcej zyskasz, wybierając dostarczany przez nas sprzęt. Postaw na terminal płatniczy od Madex i już teraz zadbaj o wzrost efektywności Twojej firmy. Już dziś zwiększ obroty przedsiębiorstwa, umożliwiając płatność posiadaczom kart kredytowych i debetowych. Skontaktuj się z nami w razie jakichkolwiek pytań. Zamów najlepszy sprzęt już dziś!

Shopping Cart