Płatności bezgotówkowe. Co zyskujesz, umożliwiając je w swoim sklepie?

platnosci-bezgotowkowe

Współcześnie coraz częściej możesz w swoim sklepie spotkać klientów, którzy wolą zapłacić za zakupy kartą. Bardzo często powodem jest niewielka ilość gotówki w portfelu lub nawet jej całkowity brak. Płatności bezgotówkowe to niezwykle wygodna alternatywa, która dodatkowo pomaga zaoszczędzić sporo czasu. Każde miejsce wyposażone w terminal płatniczy staje się atrakcyjniejsze w oczach konsumentów oraz jest znacznie chętniej wybierane niż konkurencja preferująca tradycyjne metody płatności. Dowiedz się więcej o zaletach tego rozwiązania, zapoznając się z naszym artykułem.

Spis treści

Płatności bezgotówkowe zyskują na popularności

Jedną z głównych zalet wyposażenia swojego punktu sprzedażowego w nowoczesny terminal płatniczy jest możliwość nadążenia za zmieniającymi się oczekiwaniami klientów. Coraz więcej osób, zwłaszcza wśród młodzieży, posługuje się głównie kartami debetowymi lub kredytowymi. Bardzo chętnie podłączają je do swoich telefonów czy smartwatchy, aby płacić zbliżeniowo bez konieczności wyciągania portfela. Właśnie tacy konsumenci zdecydowanie chętnie wybierają sklepy oferujące im funkcję płatności bezgotówkowych. Rosnącą popularność tego rozwiązania sprawia, że montaż terminala będzie doskonałą inwestycją.

Terminal płatniczy – szansa dla Twojego biznesu

Warto spojrzeć na statystyki, które jednoznacznie wskazują, że przedsiębiorstwa, które oferują swoim klientom możliwość zapłaty na terminalu płatniczym, są znacznie chętniej wybierane oraz osiągają wyższe dochody niż biznesy przyjmujące jedynie gotówkę. Wynika to z faktu, że podczas płatności bezgotówkowych zwiększa się bezpieczeństwo zakupów, poprawia sprawność świadczenia usług, a także sprawia, że klientowi łatwiej jest zapłacić nawet dużą sumę. Dzięki programom przygotowanym dla rozwijających się działalności zagwarantujesz konsumentom wygodne płatności kartą, a sobie niskie prowizje od zrealizowanych transakcji.

Zwiększenie konkurencyjności sklepu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, terminal płatniczy zapewnia klientom możliwość komfortowego płacenia za zakupy czy usługi. W czasach, gdy coraz rzadziej nosimy w portfelu znacznie ilości gotówki, rośnie popularność miejsc, które pozwalają na zapłatę kartą czy połączonym z nią urządzeniem. Z tego powodu płatności bezgotówkowe przyciągają znacznie więcej potencjalnych kupujących i usługobiorców, co przekłada się na wzrost popularności firmy oraz lepsze opinie o jej działalności. Jest to niezwykle istotne, kiedy w grę wchodzi rozwój przedsiębiorstwa na rynku.

terminal-platnosci

Oszczędność czasu i pieniędzy

Supermarkety czy punkty obsługujące wielu klientów często muszą borykać się z długimi kolejkami oraz ryzykiem pomyłki przez kasjera pracującego od wielu godzin. I w tym zakresie umożliwienie płatności bezgotówkowych przynosi realne korzyści. Od niedawna prowizje za transakcje kartą nie są dużym kosztem, co sprawia, że nawet niewielkie sumy można bez strat rozliczać z pomocą terminala płatniczego. Szybsza obsługa, brak konieczności przechowywania dużej ilości środków oraz mniejsze ryzyko błędów w czasie rozliczeń to gwarancja zaoszczędzenia czasu i pieniędzy.

Bezpieczeństwo transakcji

Jedną z największych zalet transakcji bezgotówkowych jest skuteczna kontrola środków, jakie wykorzystywane są w czasie płatności. Kiedy klient zbliża kartę do terminala płatniczego trudno o oszustwa w postaci zapłaty podrobioną gotówką. Dlatego w większych sieciach sklepów czy miejscach z dużą liczbą kupujących, warto zaopatrzyć się w urządzenia pozwalające na zredukowanie ryzyka. Ponadto w przypadku kradzieży czy włamania środki zarobione przez przedsiębiorstwo są bezpieczne – oczywiście z wyjątkiem tych znajdujących się w kasie. Jednak będzie to zaledwie ułamek obrotów, które można osiągnąć, pozwalając na zakupy z użyciem karty.

Postaw na terminal płatniczy!

Warto zdecydować się na rozwiązania oferowane przez naszą firmę. Z nimi rozwiniesz swój biznes, zyskasz nowych klientów oraz poprawisz wizerunek swojego przedsiębiorstwa. Wygodne płatności bezgotówkowe będą zachętą do skorzystania z usług oraz w krótkim czasie znacząco zwiększą przychody. Skontaktuj się z nami, aby wybrać najlepszy terminal płatniczy, który idealnie sprawdzi się w prowadzeniu konkretnej działalności. Zapraszamy!

Shopping Cart