Drukarka fiskalna. Czym różni się od kasy fiskalnej online?

drukarka-fiskalna

Prowadzenie biznesu wiąże się z wieloma inwestycjami niezbędnymi do wydajnego oraz legalnego funkcjonowania firmy. Niezbędna jest między innymi kasa fiskalna online lub tradycyjna. W dużych przedsiębiorstwach można zamiast tego wykorzystać zaawansowane drukarki, które posiadają więcej funkcji i oferują liczne niezwykle użyteczne rozwiązania. Dzięki nim znacznie łatwiej jest prowadzić regularną ewidencję stanu magazynowego oraz kontrolować wszystkie transakcje wykonywane przez sprzedawców. Warto zapoznać się z naszym artykułem oraz poznać asortyment dostępny dla klientów w Warszawie i całej Polsce.

Spis treści

Urządzenia niezbędne do prowadzenia przedsiębiorstwa

Właściwie dobrany sprzęt to zarówno gwarancja wygody, jak i konieczność dla wielu osób prowadzących własną działalność. Nawet prosta drukarka fiskalna lub kasa online pozwoli spełnić wymagania narzucone na przedsiębiorców przez przepisy zawarte w ustawie VAT. Zgodnie z nią podatnik prowadzący sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz świadczący usługi ma obowiązek ewidencjonowania transakcji na odpowiednim urządzeniu rejestrującym. Ten obowiązek jest ściśle powiązany z koniecznością wydawania paragonów klientom uiszczającym opłatę.

Co to jest drukarka fiskalna?

Zbieżność nazw może sprawiać, że oba wspomniane wcześniej sprzęty według wielu osób mają dokładnie taką samą zasadę działania. Różnica jednak, choć pozornie nieznaczna, ma ogromny wpływ na komfort pracy oraz efektywność prowadzonej działalności. W przeciwieństwie do kasy fiskalnej drukarka jest urządzeniem wymagającym zewnętrznych urządzeń obsługujących cały system. To właśnie z niego pobierane są niezbędne informacje o sprzedawanych produktach i oferowanych usługach. Do sterowania za pomocą interfejsu komunikacyjnego jest zatem niezbędny odpowiedni program aplikacyjny.

Drukarka fiskalna a kasa fiskalna online – najważniejsze różnice

Przed dokonaniem zakupu nowego sprzętu warto zdawać sobie sprawę ze wszystkich słabych i mocnych stron konkretnego typu maszyny rejestrującej transakcje. Kasa fiskalna online oferuje wiele praktycznych funkcji, które mogą ułatwić życie przedsiębiorcom, jednak w wielu aspektach nawet prosta drukarka fiskalna może okazać się lepszym wyborem. Główna różnica leży w rodzaju urządzenia – pierwsze są autonomiczne, a drugie, jak zostało już wspomniane powyżej, wymagają podłączenia do systemu.

Jeżeli chcesz, aby cała baza zawierająca informacje o klientach, towarach i usługach była zawsze dostępna w jednym miejscu, to kasa tradycyjna lub online jest idealnym wyborem. Wszystkie dane mogą zostać bez trudu wprowadzone z klawiatury i zmienione w razie potrzeby. W przypadku drukarek fiskalnych konieczne jest podłączenie do komputera, na którym zainstalowany jest odpowiedni program sprzedażowy.

Kolejnym aspektem odróżniającym od siebie oba urządzenia jest sposób zapisywania rozchodu towaru. W przypadku kasy fiskalnej aktualizacja stanu magazynowego następuje dopiero po odczytaniu informacji o sprzedaży przez właściwy program. Można to ułatwić, wybierając modele działające online. Na drukarce rozchód odnotowywany jest natychmiast w momencie wydrukowania paragonu po transakcji. Dzięki temu można na bieżąco kontrolować, jak wiele towaru pozostało jeszcze na stanie.

drukarka-fiskalna-a-kasa-fiskalna

Kiedy zdecydować się na drukarkę fiskalną?

Decyzja o opłacalności i konieczności inwestycji w konkretny sprzęt ostatecznie zależy od wielu czynników. Wśród nich można wymienić między innymi rozmiar prowadzonego biznesu. Choć kasa online to proste i wygodne narzędzie, które można łatwo połączyć z bazą danych, to jednak w przypadku dużych sieci sklepów czy punktów usługowych drukarki fiskalne okażą się niezastąpione. Wykorzystując jeden program sprzedażowy, można z łatwością wprowadzać zmiany na terenie wszystkich placówek.

Drukarki fiskalne, które kupisz w Warszawie

Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą wysokiej jakości produktów od Madex stworzonych z myślą o przedsiębiorcach. Sprawdź najlepsze drukarki fiskalne w Warszawie. Przekonaj się, ile możesz zyskać, wybierając dostępne kasy online dla małych i średnich biznesów. Zaufaj sprawdzonemu dystrybutorowi sprzętu dla sklepów i usługodawców! Zapraszamy do kontaktu i składania zamówień już dziś!

Shopping Cart