Kasa fiskalna na miarę potrzeb. Jak wybrać sprzęt dopasowany do charakteru firmy?

mala-kasa-fiskalna

Wiele osób rozpoczynających działalność oraz przedsiębiorców planujących modernizację biznesu zastanawia się, jak najlepiej dobrać sprzęt do swojej firmy. Wśród niezbędnych urządzeń najczęściej znajduje się kasa fiskalna. Jeżeli w ramach swojej pracy prowadzisz transakcje z klientami, to posiadanie odpowiedniego rejestratora jest niezbędne. Dlatego właśnie warto dobrze zastanowić się przed zakupem, aby zwiększyć efektywność pracy oraz zadbać o komfort swój lub zatrudnionych pracowników. Dowiedz się, jakie korzyści może przynieść wersja dotykowa, mobilna czy online. Skorzystaj ze wsparcia Madex w Warszawie oraz w całej Polsce!

Spis treści

Różnorodne rozwiązania dla różnorodnych biznesów

Zależnie od charakteru prowadzonej działalności może okazać się, że pewne funkcje są niezbędne, natomiast inne mogą być całkowicie nieprzydatne. Dlatego warto zapoznać się z możliwościami wybranego modelu, aby sprawdzić, czy na rynku znajdują się lepsze kasy fiskalne. Dotykowa wersja będzie niezwykle praktyczna w przypadku samoobsługi czy jedynie niewielkiej liczby produktów. Mobilna świetnie sprawdza się na jarmarkach czy w foodtruckach. Modele online są natomiast świetnym rozwiązaniem dla firm, które korzystają ze wspólnego systemu dla całej franczyzy.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru kasy fiskalnej?

Wybór odpowiedniej kasy fiskalnej dla firmy należy uzależnić od szeregu czynników. Wśród nich wyróżnić można:

  • rodzaj działalności – każdy może mieć inne wymagania związane z urządzeniami rejestrującymi transakcje i rozliczeniami,
  • liczbę użytkowników – więcej kasjerów, to częstsza eksploatacja, co prowadzi do szybszego zużycia,
  • koszt – ważne jest, aby firma przeznaczyła dostateczną kwotę na zakup nowoczesnego i niezawodnego sprzętu,
  • funkcjonalność – tutaj warto rozważyć, czy potrzebujesz dotykowej kasy fiskalnej z wygodnym interfejsem, z możliwością łączenia się z siecią lub też z drukarką paragonów,
  • regulacje prawne – urządzenie rejestrujące transakcje musi spełniać wymagania dotyczące rejestrowania obrotu i prowadzenia ewidencji sprzedaży.

Warto w tym miejscu poświęcić chwilę, aby szerzej omówić niektóre aspekty wspomniane powyżej.

Mobilność

Prowadząc działalność na jarmarkach, w mobilnych punktach sprzedaży czy też na parkingach należy pamiętać, że prawo wymaga odpowiedniego rozliczania transakcji. Z tego powodu warto poznać przenośne kasy fiskalne o niewielkich rozmiarach, które posiadają wszystkie funkcje niezbędne do przeprowadzenia rozliczenia. Najczęściej będzie to niewielki terminal obsługujący rozliczenia tradycyjne i zbliżeniowe, jednak można także spotkać się z nowoczesnymi urządzeniami online lub dotykowymi. Wybór takiego sprzętu to ogromne wsparcie dla klientów i zwiększenie obrotów w biznesie sezonowym.

Warunki lokalowe

Zdarza się, że przedsiębiorca musi prowadzić działalność na bardzo małej przestrzeni. Może to być nawet lokal posiadający zaledwie kilka metrów kwadratowych. W tym wypadku warto dbać o każdy skrawek wolnej przestrzeni i wybrać niewielkie urządzenia. Mała zwyczajna lub dotykowa kasa fiskalna działa równie dobrze, jak jej pełnowymiarowa odpowiedniczka, ma wszystkie podstawowe funkcje, które powinien posiadać sprzęt tej klasy. W zupełności wystarcza do prowadzenia niewielkiego biznesu. 

kasa-fiskalna

Estetyka

Prowadząc lokal usługowy, z pewnością chcesz zadbać o swój profesjonalny wizerunek. Czy to studio projektowe, czy tematyczny pub – źle dobrane kasy fiskalne mogą zepsuć wrażenia estetyczne odbiorców, co negatywnie wpłynie na odbiór Twojej działalności. Nawet oferując klientom zakupy samoobsługowe, należy pamiętać o wyborze odpowiedniej maszyny dotykowej, która pozwoli klientom poczuć, że mają do czynienia z nowoczesnym biznesem.

Poszukujesz sklepu z kasami fiskalnymi w Warszawie?

W Madex wiemy, że wybór odpowiedniego sprzętu może być czasochłonny i trudny, dlatego przedstawiamy bogatą ofertę naszych towarów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dostarczamy najlepsze kasy fiskalne w Warszawie! Jeżeli nadal wahasz się, jakie urządzenie wybrać, to skontaktuj się z nami, aby skorzystać z eksperckich porad przed zakupem. Nowatorski model online, wygodna wersja dotykowa czy zaawansowana maszyna do połączenia z drukarką i siecią firmową – to wszystko znajdziesz w naszym asortymencie już dziś!

Shopping Cart