Prowadzisz małą gastronomię? Zobacz, jaką kasę fiskalną wybrać

kasa-dla-malej-gastronomii

Jeżeli planujesz oferować swoim klientom żywność, to z pewnością wiesz już o wielu przepisach, których musisz przestrzegać, aby zagwarantować bezpieczeństwo konsumentom i pracownikom. Należy jednak mieć na uwadze także aspekty związane z rozliczeniem prowadzonej działalności. Jaka kasa dla małej gastronomii będzie najlepsza i pozwoli skutecznie regulować wszelkie należności? Dowiedz się, jakie urządzenia fiskalne wybrać oraz o czym należy pamiętać, aby dopilnować wszelkich niezbędnych formalności. Już dziś skorzystaj z naszych porad!

Spis treści

Małe bary i restauracje coraz popularniejsze na rynku

Klienci coraz częściej poszukują lokalnych alternatyw dla globalnych sieci fast foodów czy drogich restauracji. Z tego powodu znacznie chętniej decydują się na sprawdzenie, co ma do zaoferowania mała gastronomia. Food trucki, budki z jedzeniem czy niewielkie bary to dla wielu osób doskonała alternatywa dla gotowania w domu. Odpowiednia kasa fiskalna pozwoli Ci świadczyć konsumentom usługi bez martwienia się o wygodne i szybkie rozliczenie kosztów. Nowoczesny sprzęt, który znajdziesz między innymi w naszym asortymencie, to najlepsze rozwiązanie, jeżeli stawiasz pierwsze kroki w biznesie lub chcesz zmodernizować swoją firmę.

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej w branży gastronomicznej

Należy pamiętać, że jeżeli dokonujesz sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, a także rolników ryczałtowych, to konieczne jest prowadzenie ewidencji sprzedaży za pomocą urządzeń rejestrujących. Kasa fiskalna online dla małej gastronomii pozwoli Ci połączyć się z Centralnym Repozytorium Kas (CRK) i z łatwością księgować wszelkie przychody. Warto jednak zwrócić uwagę, że w pewnych sytuacjach można skorzystać ze zwolnienia z obowiązku. Taką sytuacją jest między innymi łączny roczny obrót wynoszący maksymalnie 20000 zł.

platnosci-mala-gastronomia

Jaka powinna być kasa fiskalna dla małej gastronomii?

Idealne urządzenie do prowadzenia niewielkiego biznesu powinno być kompaktowe, wygodne i proste w obsłudze. Kasa fiskalna dla małej gastronomii w wariancie tradycyjnym lub online może zostać zamówiona między innymi w ofercie sklepu Madex. Niewielki, lecz niezawodny sprzęt doskonale sprawdzi się w lokalach o małej powierzchni, gdzie trudno byłoby zmieścić ciężkie przyrządy wymagające wielu przewodów oraz zajmujące sporo miejsca. Dlatego warto postawić na rozwiązania, które okażą się praktyczne w codziennym użytkowaniu zarówno pod względem komfortu, jak i łatwego wprowadzania danych.

Maksimum możliwości, minimalny rozmiar

Mimo swoich wymiarów mała kasa fiskalna sprawdzi się w niejednej gastronomii stacjonarnej lub mobilnej – jak food truck czy budka sezonowa. Te niepozorne sprzęty radzą sobie równie dobrze, co tradycyjne modele o większych rozmiarach. Wystarczy znaleźć wariant, który posiada wszystkie funkcje, jakich możesz potrzebować do wygodnego prowadzenia swojej działalności. Postaw na maszyny działające online, posiadającej wydajne i niezawodne drukarki oraz zużywające niewiele prądu. Dzięki połączeniu z internetem lub wewnętrzną siecią mogą z łatwością zostać podłączone do systemu łączącego wszystkie urządzenia w firmie.

Atrakcyjna cena kasy fiskalnej

Zakup nowoczesnego sprzętu dla gastronomii to inwestycja, która zwiększy wygodę w codziennej pracy, jednocześnie będąc stosunkowo niedużym wydatkiem. Koszt takiego urządzenia jest niewielki w porównaniu z korzyściami, jakie wynikają z jego używania. Dlatego warto zapoznać się z szeroką ofertą dostępną między innymi w naszym sklepie. Mała kasa fiskalna sprawdzi się w wielu lokalach oraz na tymczasowych stoiskach. Wystarczy odpowiednią ją skonfigurować i połączyć z systemem wykorzystywanym przez Twoje przedsiębiorstwo, aby znacząco usprawnić sprzedaż.

Szukasz kasy fiskalnej dla swojej działalności?

Poznaj atrakcyjny asortyment sprzętów dostępnych w Madex. Wybierając dostarczane przez nas urządzenia, z łatwością zwiększysz komfort pracy w swojej firmie i zaopatrzysz się w niezawodne rozwiązania. Skontaktuj się z nami, jeżeli masz wątpliwości związane z wyborem najlepszej kasy fiskalnej dla małej gastronomii, a doradzimy Ci najlepiej, jak potrafimy. Dzięki naszemu wsparciu z pewnością znajdziesz wszystko to, czego Twój biznes potrzebuje do sprawnego działania. Zachęcamy do skorzystania z oferty już dziś!

Shopping Cart